Se pare că te aflii în .

Accesați site-ul dvs. de pe piața Scania pentru mai multe informații.

Scania angajează

ALATURA-TE ECHIPEI NOASTRE

DACA ESTI INTERESAT TE INVITAM SA NE TRIMITI CURRICULUM VITAE

CONSILIER piese de schimb

Locatie: Scania Sibiu

Candidatul ideal

Consilierul de piese lucrează în mod proactiv pentru a asigura îndeplinirea operațiilor cotidiene din magazia de piese a atelierului, pentru a asigura gestiunea corecta a stocului de piese, precum și pentru a garanta îndeplinirea nevoilor și așteptărilor clienților, de la chestionarea acestora până la întocmirea facturii și verificarea satisfacției clienților. Acest rol contribuie la o utilizare optimă a atelierului, precum și la stabilirea unor relații profitabile și de lungă durată cu clienții.

Descrierea jobului

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul tehnic constituie un avantaj
  • Orientare catre clienti (interni sau externi)
  • Cunostinte bune de limba engleza
  • Cunostinte avansate operare PC – MS Office (Word si Excel)
  • Capacitate de lucru sub presiune
  • Abilitati de comunicare excelente
  • Permis de conducere categoria B
  • Permis de conducere categoria C+E constituie avantaj
  • Abilitati de lucru in echipa, atentie la detalii, corectitudine si integritate

Responsabilitati:

  • Asigura gestiunea stocului de piese
  • Manevreaza, conform prevederilor legale in vigoare, piesele de schimb primite de la furnizorii externi si interni
  • Gestioneaza functionarea magaziei de piese impreuna cu colegii sai asigurandu-se ca exista flux eficient al documentelor de lucru
  • Contactează clientii într-un mod proactiv
  • Construieste si dezvolta relatii cu clientii prin furnizarea de servicii excelente, asigurandu-se ca nevoile acestora sunt intrunite
  • Ofera suport tehnic clientilor
  • Promoveaza activ si eficient serviciile din atelier
  • Preia cererile clientilor si intocmeste comenzile de lucru
  • Administreaza chitante, incasari si alte documente similare ( incaseaza numerar, emite documente fiscale)
  • Administreaza comenzile de achizitii si facturile aferente

Beneficii:

  • Bonus Lunar
  • Tichete masa 40 Ron/ zi
  • Tichete Cadou Craciun / Paste / 1 Iunie 300 Ron
  • Asigurare Sanatate
  • Asigurare viata
  • Laptop, telefon

Descrierea companiei

Totul se leaga. Viitorul este al TAU.

Scania iti ofera un start unic in cariera. Produsele de clasa internationala, reteaua globala si concentrarea pe imbunatatirea continua iti ofera o rampa de lansare. Fie in Vanzari si Servicii, Marketing, Achizitii, Financiar sau in IT – dezvoltarea ta este solutia noastra cea mai sustenabila. Daca esti gata pentru provocare, iti oferim noi moduri de a avansa pana la capat si mai departe.