Se pare că te aflii în .

Accesați site-ul dvs. de pe piața Scania pentru mai multe informații.

Scania angajează

ALATURA-TE ECHIPEI NOASTRE

DACA ESTI INTERESAT TE INVITAM SA NE TRIMITI CURRICULUM VITAE

CONSILIER SERVICE

Locatie: Scania Pitesti, Oradea

Candidatul ideal

Consilierul de service lucrează în mod proactiv pentru a asigura îndeplinirea operațiilor cotidiene din recepția atelierului, precum și pentru a garanta îndeplinirea nevoilor și așteptărilor clienților, de la chestionarea acestora până la întocmirea facturii și verificarea satisfacției clienților. Acest rol contribuie la o utilizare optimă a atelierului, precum și la stabilirea unor relații profitabile și de lungă durată cu clienții.

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul tehnic constituie un avantaj
  • Orientare catre clienti (interni sau externi)
  • Cunostinte bune de limba engleza
  • Cunostinte avansate operare PC – MS Office (Word si Excel)
  • Capacitate de lucru sub presiune
  • Abilitati de comunicare excelente
  • Abilitati de vanzare
  • Permis de conducere categoria B
  • Permis de conducere categoria C+E constituie avantaj
  • Abilitati de lucru in echipa, atentie la detalii, corectitudine si integritate
  • Experiența în domeniu nu este necesară

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Gestioneaza functionarea Receptiei Service impreuna cu colegii sai asigurandu-se ca exista flux eficient al documentelor de lucru
  • Contactează clientii într-un mod proactiv
  • Construieste si dezvolta relatii cu clientii prin furnizarea de servicii excelente, asigurandu-se ca nevoile acestora sunt intrunite
  • Ofera suport tehnic clientilor
  • Promoveaza activ si eficient serviciile din atelier
  • Preia cererile clientilor si intocmeste comenzile de lucru
  • Administreaza chitante, incasari si alte documente similare ( incaseaza numerar, emite documente fiscale)
  • Administreaza comenzile de achizitii si facturile aferente
  • Preia, centralizeaza si transmite reclamatii primite de la clienti
  • Verifica si contacteaza clientii datornici in vederea recuperarii sumelor neplatite
  • Indeplineste responsabilitatile stabilite de seful de service

Beneficii:

  • Salariu atractiv (salariu fix + bonus lunar)
  • Vouchere cadou Craciun / Paste: 300 lei / angajat + 300 lei / copil, 1Iunie pentru fiecare copil minor- 300 lei
  • Asigurare medicală și asigurare de viață;
  • Tichete de masă, 35 de lei/zi
  • Posibilitate de dezvoltare într-o companie automotive de success;
  • Mediu de lucru profesional.